اسفند, 1398 اخبار

رئیس اتاق بازرگانی ایران و گرجستان اظهار داشت: باید توجه داشت که ما از دو مرز بازرگان ترکیه و مرز آستارا و بیله سوار جمهوری آذربایجان با گرجستان در ارتباط هستیم که فعلا 10 روز است با مشکل روبه‌رو شده‌اند و امیدواریم هر چه سریع‌تر رفع شود.

فاطمه مقیمی در گفت‌وگو با ایلنا در مورد‌ آخرین وضعیت مبادلات تجاری ایران و گرجستان اظهار داشت: فعلا مبادلات تجاری دو کشور به دلیل موضوع کرونا با اخلال مواجه شده است. طبیعتا، وقتی نه پروازی صورت می‌گیرد و نه مرزی باز است، نمی توان رابطه تجاری داشت.

وی ادامه داد: در حال حاضر موضوع کرونا باعث شده تا کشورها به خاطر امنیت خود مرزها را محدود کنند. باید توجه داشت که ما از دو مرز بازرگان ترکیه و مرز آستارا و بیله سوار جمهوری آذربایجان با گرجستان در ارتباط هستیم که فعلا 10 روز است با مشکل روبه‌رو شده‌اند و امیدواریم هر چه سریع‌تر رفع شود.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و گرجستان تصریح کرد: امیدواریم این مشکلات هرچه زودتر برطرف شود تا مبادلات ما به روال گذشته برگردد. در حال حاضر ما هیچ مشکل اقتصادی در زمینه کالاها نداریم و هرچند که محدویت‌های ناشی از تحریم را هم پیش از این داشتیم اما در حال حاضر قضیه اصلی تردد وسایل نقلیه و کالاها است.